Om VETRI i Mälardalen AB

Visste du att det var i Strängnäs som Sverige föddes som enad nation år 1523. Detta när Gustav Vasa valdes till kung vid domkyrkan. Förutom denna spännande historia hittar du även VETRI i Mälardalen (tidigare Mälarmontage Glas & Metall AB) med ett Schüco Showroom här intill vackra Mälaren. VETRI i Mälardalen AB (tidigare Mälarmontage Glas & Metall AB) finns med Showroom och säljkontor i Strängnäs. Vi verkar över hela Stockholm och Mälardalen och erbjuder måttanpassade skjutdörrar, glasfasader, glastak, uterum, fönster och dörrar i glas och aluminium. Vi är tillverkare och leverantör av premiumprodukter från Schüco. Alla våra produkter tillverkas i Sverige.

Hos oss kan du inspireras inför byggnationen av ditt inglasade uterum eller få idéer och rådgivning inför val av skjutdörrar, vikpartier, fönster eller andra glaspartier och glasfasader i aluminium.

VETRI tillverkar, monterar och säljer högkvalitativa Schüco fönster, dörrar och glasfasader. Alla produkter måttanpassas och tillverkas efter dina dimensioner och specifikationer – Hos oss finns inget som heter standard.

För att säkerställa högsta komfort, funktion och säkerhet i ditt hem, så monterar vi dina glaspartier med egna montörer. För oss är det viktigt att dina fönster, skjutdörrar och glaspartier andas hög standard med fingertoppkänsla i varje detalj.

Kontakta oss för att får rådgivning eller för ett första möte i vårt Showroom, självklart kommer vi ut på platsbesök om det önskas.

Innehållet i denna modul är ändrat av användare

Äger du företaget?

Logga in
  • Ett modernt hus med stora fönster och balkong, omgiven av grönska och en stenmur.
  • Modern villa med stora fönster, uteplats med möbler och grönskande växter. Inomhus syns en stilren inredning.
  • En modern altan med glasväggar, vita utemöbler och en svensk flagga som vajar i vinden. Grön gräsmatta i bakgrunden.
  • En takterrass med vita sittsäckar och havsutsikt vid solnedgången.
  • Ljust och modernt kök med stort matbord, glasväggar och en kvinna som förbereder måltid medan ett barn leker.
  • Modern villa med stora fönster, träveranda och minimalistisk inredning, omgiven av grönska.
  • Ett modernt hus med stora fönster, omgiven av grönska och träd, i skymningens ljus.
  • Modernt vardagsrum med stora fönster och utsikt över vattnet, inredd med bruna soffor och en matplats.
  • Ett modernt hus med stora fönster och en uteplats med plattor och grönska runt omkring.
  • Ljust och luftigt uterum med stora fönster, moderna möbler och grönskande trädgård utanför.

VETRI i Mälardalen AB, Företagsinformation

Officiell information

  • Juridiskt namn

    Vetri i Mälardalen AB

  • Bolagsform

    Aktiebolag

  • Registreringsdatum

    2012-02-02

  • Org.nr:

    5568829724

  • Arbetsgivaravgift

    Registrerad

  • Aktiekapital

    100000

  • Omsättn.intervall

    10000 - 19999

  • F-skatt

    Ja, registrerad för F-skatt

  • Registrerad för moms

    Ja

  • SNI-bransch

    25120 Tillverkning av dörrar och fönster av metall

Exekutiva befattningar/Administration

  • Ordförande

    Stefan Gustav Gunnar Persson

  • Verkställande direktör

    Gustaf Åke Joachim Anderlund

  • Ledamot

    Gustaf Åke Joachim Anderlund

  • Ledamot

    Stig Mattias Johansson

  • Ledamot

    Stefan Gustav Gunnar Persson

  • Revisor

    Frida Jenny Elvira Stålknapp

Visar 4 av 6

Data levererad av Proff AS

Sökord

VETRI i Mälardalen AB ligger på Lärlingsvägen 5 och kan nås på någon av följande nummer.

  • 087183200
  • 08-718 32 00
  • 087-18 32 00
  • 0871-832 00