Eliasson & Lund Industrial Partner AB
- När kvaliteten får avgöra! Skicklig, flexibel och kvalitetsmedveten prototyptillverkare. Vi är ett resursstarkt, investeringsvilligt och kundorienterat verkstadsföretag.Vår tillverkning handlar ofta om prov- och experimentarbeten samt kortare produktionsserier i alla material.
hallandsauktionsverk
2.5 (2)
Hallands Auktionsverk AB var tidigare en del i Crafoordsfären och hette då Crafoord Auktioner i Halmstad. Sedan oktober 2001 drivs verksamheten i egen regi av Martin Laurell, som även drog igång Halmstadkontoret i sin egenskap av chef för Crafoord Auktioner 1999. Martin Laurell Martin Laurell har, förutom konstvetenskap och historia, bl a studerat ekonomi vid Lunds Universitet och har även en lång och gedigen auktionsvana. Sedan mitten av 1980-talet har han bl a varit chef för Bukowskis i södra Sverige, driftsledare vid Ellekilde Auktionshus i Köpenhamn och chef för Crafoord Auktioner, såväl i Sverige som i Danmark. Den långa erfarenheten i auktionsbranschen i kombination med utnyttjande av modern internetteknik (med bl a bild på samtliga objekt) gör att kunderna kan vara säkra på att få en maximal exponering av sina föremål, vilket även avspeglar sig i goda försäljningspriser.
Byggritningar AB
Vi på Byggritningar AB är byggnadsprojektörer och erbjuder arkitekt- och konstruktionsritningar. Även byggledning, kvalitetskontroll, projektledning, kopiering, brandskydd m.m. Ett bra resultat kräver noggrann planering, ledning och kontroll.Välkommen att kontakta oss.
Epsilon Byggkonsult AB
Vi har lång erfarenhet av alla typer av husbyggnadskonstruktioner m.m. Välkomna till oss!
SMTI - Svensk Metallteknik
Vi har ett komplett sortiment av redskap och utrustning till entreprenadmaskiner - Skopor, Snabbfäste, Tilt-mellandelar m.m. Vi åtar oss också komplexa svetsning av komplexa konstruktioner.
Jimec AB
Konstruktion och tillverkning av specialmaskiner och förpackningsmaskiner. Hydraularbete och komponenter.
Nordiska Brand Farestveit AB
Ett företag som kan och förstår:Vikten av god projektering och samordning. Att våra handlingar är ett juridiskt dokument som ligger till grund för ett avtal. Att brister i handlingarna innebär en onödig kostnad för våra kunder.Ett företag som kan:Sprinkler, brandlarm, utrymningslarm och olika släcksystem av gas samt dimma.Utredning, konstruktion, kostnadskalkyler, entreprenader och besiktning.Förmedla ovanstående till nytta för sina kunder.
Töreboda Limträbroar AB
Vi konstruerar, tillverkar och monterar limträbroar i högsta kvalitet. Vi samarbetar med flertalet tekniska konsulter, arkitekter samt montageföretag, allt för att kunna leverera högsta kvalitet till kunder i hela Sverige men också för att jobba så kostnadseffektivt som möjligt. Vi har vårt säte i Töreboda Kommun
KN VVS Ingenjörer AB
Vi arbetar med projektering, utredningar och besiktningar inom VVS.
KN VVS Ingenjörer AB
Vi arbetar med projektering, utredningar och besiktningar inom VVS.
Frykenmontage AB
Välkommen till Frykenmontage AB! Vi har kunnig personal, hög servicegrad och god kvalitet vilket är hörnpelare i vår verksamhet.
Svetsfix i Skåne AB
Vi tillverkar allt inom smide, byggnadssmide och specialgjorda stålkonstruktioner
Granitor Mechanical
Vi erbjuder kvalificerade tjänster inom rör- och mekaniska projekt, underhåll samt service på den nordiska marknaden.
Automationsteknik i Hässleholm AB
Automationsteknik är er industripartner! Vårt mål är att jobba nära och tillsammans med våra kunder. Vi vill vara en del i er verksamhet och utveckla och förbättra er produktion. Automationsteknik utför allt från konsultation till färdig produkt med huvudområdena inom process-, trä-, verkstads- och livsmedelsindustrin. Vi konstruerar inte bara nya anläggningar utan utför även ombyggnationer, modifieringar och effektiviseringar av befintliga anläggningar.
Noad Interiör AB
Noád arbetar med entreprenad och tillverkning inom butik, kontor, resturang, mässor och offentliga miljöer. Sammanfattningsvis en lösning från idé till slutprodukt.
Mecon Bygg AB
1 (2)
Vår affärsidé är att bygga kostnadseffektiva flerfamiljshus med låga driftskostnader och god boendemiljö.
Cert Svets Sverige AB
4.33 (3)
Cert. Svets AB, är ett svets- och smidesföretag med 10 anställda. Vi utför smideskonstruktioner och rörinstallationer. * reparationer * konstruktioner * licenssvetsning, verkstad 900kvm med: kantpress, plasma-skärmaskin 1-50mm, gradsax 10mm och 4st utrustade servicebilar.
Konsulterande Ingenjörsbyrån I Uddevalla AB
Vi är ett flexibelt företag som arbetar med planering och projektering av allt från privata bostäder till stora offentliga utrymmen.
Husums Mekaniska AB
Maskinbearbetning och reparationsarbeten. Välkommen att kontakta oss för mer information.
Vättersvets AB
5 (1)
Vi utför legoarbeten och utför specialbeställningar i stål, rostfritt och aluminium. Vi är mångsidiga med bred kompetens.
Datalogic Automation AB
Taberg Media Group är en av Sveriges största leverantörer av grafiska produkter och tjänster. Vi erbjuder lösningar för stora och små företag inom allt från grafisk formgivning och trycksaksproduktion till avancerade webbtjänster och strategisk affärsutveckling.
Metallic V. O. S. AB
Mekanisk verkstad med styrka i CAD/CAM, 5-axlig fräsning och prototyper. Produktion av avancerade detaljer i moderna CNC maskiner.