Om FuktskyddadeHem Thomas Glaad AB
FuktskyddadeHem / Thomas Glaad AB svarar på dina frågor om fukt och fuktskador på ett språk som du förstår och vi löser problemet med fukt och fuktskador i din källare eller någon annanstans. På vår webbplats kan du läsa mer om fuktproblem i källarvåningar, dräneringsrör, fuktspärrar och om de renoveringar som vi utför.
Vi utför arbeten över hela Storstockholm med omnejd.
Våra åtgärder för fuktskydd
• Lägger nytt regnvattensystem.
• Öppnar upp källarväggen för att möjliggöra uttorkning.
• Hindrar markfukten från att sugas in i källarväggen.
• Sänker fuktnivån i källarväggen.
• Säkrar så att marken lutar från huset.
Dränering & trädgårdsmiljö
Förbättra utemiljön
Vi samarbetar med en trädgårdsarkitekt som kan ge dig tips och råd om utformning och förbättring av din utemiljö. Du kan få en ritning för hela eller delar av din trädgård, allt efter dina önskemål. Från dränering till helhetslösning.
Ett uppdrag hos FuktskyddadeHem / Thomas Glaad AB kan alltså innebära allt från fuktskydd och dränering till en helhetslösning som även omfattar: trädgård, stödmurar, plattläggning, färdiga gräsmattor, tomtplanering, uteplatser mm.
FuktskyddadeHem Thomas Glaad ABs utvalda länkar
Innehållet i denna modul är ändrat av användare
Äger du företaget?
Logga in:no_upscale()/www.eniro.se/_next/static/media/seo-check.0os379_6ajgjf.png)
:no_upscale()/www.eniro.se/_next/static/media/robin-crew-lightning.317285zzn8iqu.png)