Om EMBA, Eslövs Måleri & Byggservice AB

VÄLKOMMEN TILL EMBA, ESLÖVS MÅLERI & BYGGSERVICE AB. EMBA, Eslövs Måleri och Byggservice AB har funnits i mer än 100 år och har bedrivit verksamhet inom underhålls-, reparations- och byggbranschen i ca 40 år.

EMBA

EMBA, Eslövs Måleri & Byggservice AB är ett 100 år gammalt bolag som för 30 år sedan blev ett dotterbolag till Eslövs kommunala bostadsbolag ebo. Företaget såldes därefter i etapper under 1997 då ebo skapade ett mer renodlat bostadsbolag. Företaget har idag ca 30-35 anställda.

Servicearbeten har de senaste 40 åren varit en dominerande del av företagets verksamhet men kombineras i dag med uppdrag på totalentreprenad. Företaget har haft många olika kunder och några av beställarna har EMBA sammarbete med ända sedan bolaget startades.

Innehållet i denna modul är ändrat av användare

Bildgalleri

  • EMBA, Eslövs Måleri & Byggservice AB Golvbeläggning, golvreparation, Eslöv - 1
  • EMBA, Eslövs Måleri & Byggservice AB Golvbeläggning, golvreparation, Eslöv - 2
  • EMBA, Eslövs Måleri & Byggservice AB Golvbeläggning, golvreparation, Eslöv - 3

EMBA, Eslövs Måleri & Byggservice AB, Företagsinformation

Officiell information

Juridiskt namnEslövs Måleri och Byggservice AB
BolagsformAktiebolag
Datum för upprättande18.12.1912
Org.nr:5560112772
ArbetsgivaravgiftNej
Aktiekapital100000
Omsättn.intervall< 1 tkr
F-skattJa, registrerad för F-skatt
Registrerad för momsJa
SNI-bransch41200 Byggande av bostadshus och andra byggnader, 43341 Måleriarbeten, 43330 Golv- och väggbeläggningsarbeten

Exekutiva befattningar/Administration

Bernt Arne NilssonLedamot
Anna Emelie NilssonSuppleant
Jens Christian NilssonRevisor