Om Branäs Fritidscenter AB
Dina konkurrenter har använt den här ytan för att berätta om sitt företag. Du vet väl att du som företagare enkelt kan uppdatera din företagsinformation här på Eniro?
Dina konkurrenter har använt den här ytan för att berätta om sitt företag. Du vet väl att du som företagare enkelt kan uppdatera din företagsinformation här på Eniro?
Mattila Fritid AB
Mattila
68597 ÖSTMARK
Skidhuset Sälenfjällen | Skiduthyrning Sälen
Torgås 254
78064 LIMA
Juridiskt namn | Branäs Fritidscenter AB |
Bolagsform | Aktiebolag |
Datum för upprättande | 30.09.1994 |
Org.nr: | 5564918075 |
Arbetsgivaravgift | Registrerad |
Aktiekapital | 5000000 |
Omsättn.intervall | 100000 - 499999 |
F-skatt | Ja, registrerad för F-skatt |
Registrerad för moms | Ja |
SNI-bransch | 93111 Drift av skidsportanläggningar, 55202 Stugbyverksamhet m.m., 55300 Campingplatsverksamhet, 56100 Restaurangverksamhet, 32990 Diverse övrig tillverkning |
Carl Oscar Mikael Rundblom | Ordförande |
Stig Sven Anders Kjällström | Verkställande direktör |
Carl Oscar Mikael Rundblom | Ledamot |
Carl Andréas Wendby | Ledamot |
Stig Sven Anders Kjällström | Ledamot |
Jan Lennart Nyström | Revisor |
Elin Kristina Kock | Revisor |
Visar 4 av 7
Hans Hasselbalch
mer än ett år sedan
Bli lurad i Branäs gondol.
Vi har nu varit i Branäs (sverige) 2 gånger och aldrig mer första gången julen 2010 i 4 dagar med min flickvän och dotter vid 6 år har fastnat i gondol i nästan 3 timmar i 15 minusgrader var det en tuff upplevelse, förbi året var vi i Norge (Hafjell + + +) men trodde att detta år skulle ha kommit koll på gondolen i Branäs, men nej, stod den första dagen vi var där (27/12-2012) gondol återigen tyst, ingen information och inga som kände något, nästa dag (28/12-2012) började dagen med en annan krasch, hade de ligger en gondol som togs ur bruk, har säsongen precis börjat (kört 5 dagar) och 7 gondoler tas ut användning, orsakar denna långa köer vid ingången, är extremt lång och tjänsten Branäs skidanläggning är banbrytande fattiga. Ett bra ställe om du vill köra på skidor i norr är Hemsedal, har varit där flera gånger och kommer gärna till Hemsedal igen men aldrig Branäs är under all kritik, spara själv för denna erfarenhet.
Besviken
mer än ett år sedan
Var i Branäs över nyår, blev oerhört besviken på att de inte hade mer än några få pister öppna. Både kyla och snö fanns. Argumentet vara att det inte fanns pistmaskiner tillgängliga. Sådant får man väl se till att boka i tid och ta de kostnaderna om man sedan inte behöver dem? Så tänkte man inte i Branäs, där låter man sina gäster stå i långa liftköer och betala fullpris för liftkorten och så blir det ingen utgift för hyran av pistmaskin. Om man gissar att 100 personer är missnöjda så når det statistiskt sett 1000 par öron, omräknat i pengar så blir det en ofantlig summa pengar i missade intäkter som jag tror att företaget inte skulle tacka nej till. Branäs Fritidscenter får tänka till om de vill behålla sitt goda rykte.
A
mer än ett år sedan
Ringde till receptionen och ville överraska min bror med en flaska vin som fyllde år och som bodde i en stuga (sa att han kunde skicka räkning för besväret). Killen svarade väldigt kort och hade ingen möjlighet att lösa detta. Ville knappt förklara varför det inte gick. Tänk på att jag kunde vare en framtida gäst....nu känns det inte alls lockande att åka dit.
Benny
mer än ett år sedan
Vi var där en vecka över nyår -08 och fick en fantastisk vistelse, personalen på alla platser såsom restaurang, info, skiduthyrning, liftar och stugvärdar var i toppklass.
Sökord saknas