Om Biograf Biostaden Svenska Bio
Svenska Bio är idag Sveriges näst största biografkedja med 38 biografer på 35 orter och 148 salonger.
Innehållet i denna modul är ändrat av användare
Svenska Bio är idag Sveriges näst största biografkedja med 38 biografer på 35 orter och 148 salonger.
Innehållet i denna modul är ändrat av användare
Juridiskt namn | Handelsbolaget Svenska Bio Lidingö |
Bolagsform | Handelsbolag |
Datum för upprättande | 10.08.1987 |
Org.nr: | 9166155698 |
Arbetsgivaravgift | Registrerad |
Aktiekapital | 0 |
Omsättn.intervall | - |
F-skatt | Ja, registrerad för F-skatt |
Registrerad för moms | Ja |
SNI-bransch | 59140 Filmvisning |
Per Richard Kjellander | Revisor |
Anonym användare
mer än ett år sedan
Jag tycker det alltid har varit lugnt och inte överdrivet med prasslande eller smaskande nackdel är att man knappt får plats med benen. tycker de borde sa lika stort utrymme för bena som de har i den lilla salongen.
Anonym användare
mer än ett år sedan
Är som biografer i allmänhet, dock kan jag tycka att stolarna kunde vara bekvämare, liksom vänthallen är ju inte överdrivet stort om man ska gå på någon premiär, och massor med folk ska dit. Normala priser, bra mysfaktor.
Elna
mer än ett år sedan
Jag tycker det är en väldigt fin biograf med fin personal och väl valda filmer. Ibland är det lite väl trångt i själva entren men det är det värt. Speciellt den finkädda vaktmästaren som alltid hjälper till och är trevlig. Gott kaffe har de också. Kan inte tänka mig en bättre biofraf. proffesionella minst sagt
Anonym användare
mer än ett år sedan
Vilken mysig biograf de hade här i E.tuna sköna stolar och fräscht och snyggt så det här gillas mycket.
Bobby
mer än ett år sedan
Väldigt trevligt personal, men sjukt obekväma stolar! Filmer som är längre än 1.45h = träsmaken från helvetet!