Vägbeskrivning

auktionsföremål

gav 452 företag
Karta
  • Storgatan 26C
    57131 NÄSSJÖ
    Visa vägbeskrivning
    0380-51 12...
    Visa nummer
    Stängt
    Auktion & Värderingshuset Units AB är ett företag som utför säkra värderingar. Vi gissar inte utan vet vad saker är värda. Vi håller också på med auktioner både på plats och på nätet. Våra starka områden är trä- och metallindustri, entreprenad, sågverk och lantbruk.
  • Nässjögatan 6
    30248 HALMSTAD
    Visa vägbeskrivning
    035-15 69...
    Visa nummer
    (2
    Stängt
    Hallands Auktionsverk AB var tidigare en del i Crafoordsfären och hette då Crafoord Auktioner i Halmstad. Sedan oktober 2001 drivs verksamheten i egen regi av Martin Laurell, som även drog igång Halmstadkontoret i sin egenskap av chef för Crafoord Auktioner 1999. Martin Laurell Martin Laurell har, förutom konstvetenskap och historia, bl a studerat ekonomi vid Lunds Universitet och har även en lång och gedigen auktionsvana. Sedan mitten av 1980-talet har han bl a varit chef för Bukowskis i södra Sverige, driftsledare vid Ellekilde Auktionshus i Köpenhamn och chef för Crafoord Auktioner, såväl i Sverige som i Danmark. Den långa erfarenheten i auktionsbranschen i kombination med utnyttjande av modern internetteknik (med bl a bild på samtliga objekt) gör att kunderna kan vara säkra på att få en maximal exponering av sina föremål, vilket även avspeglar sig i goda försäljningspriser.
  • Kungsportsavenyen 41
    41136 GÖTEBORG
    Visa vägbeskrivning
    031-16 12...
    Visa nummer
    Stängt
    Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
  • Dragarbrunnsgatan 73
    75320 UPPSALA
    Visa vägbeskrivning
    018-12 12...
    Visa nummer
    Stängt
    Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
  • Östergatan 4
    21125 MALMÖ
    Visa vägbeskrivning
    Uppsala Auktionskammare grundades år 1731 och är därmed ett av världens äldsta auktionshus.Uppsala Auktionskammare är det enda auktionshuset i Norden som enbart bedriver kvalitetsauktioner. Vi fokuserar på kvalitet och försäljning av högklassig konst, antikviteter och design. Med ett gott internationellt renommé, rekordnoteringar, exklusiva samlingar och över 200 miljonnoteringar har vi kommit att bli ett av Nordens ledande auktionshus.
  • Industrigatan 36
    58277 LINKÖPING
    Visa vägbeskrivning
    013-37 52...
    Visa nummer
    (4
    Stängt
    Auktionshuset Gomér & Andersson håller auktioner online. Vi hjälper dig att snabbt och enkelt sälja dina föremål, allt från ett föremål till hela hem eller dödsbon. Lämna in de föremål du vill sälja hos oss eller låt oss hämta dem åt dig. Föremålen värderas av våra kunniga värderare, antingen över disk i våra Auktionshus eller genom ett kostnadsfritt hembesök.
  • Nybrogatan 20
    11439 STOCKHOLM
    Visa vägbeskrivning
    08-611 12...
    Visa nummer
    Stängt
    Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
  • Vassunda PRÄSTGÅRDEN 26
    74191 KNIVSTA
    Visa vägbeskrivning
    070-712 66...
    Visa nummer
    Öppet
    Köper hela och delar av hem. Även enstaka föremål. Fri värdering i hemmet. Vi erbjuder helhetslösning inkl tömning av allt bohag och ev städning. Ring Niklas Helms.
  • Nygatan 27
    70211 ÖREBRO
    Visa vägbeskrivning
    019-10 27...
    Visa nummer
    (1
    Öppet
    Dödsbon eller delar av hem köpes. Röjning och städning utföres. Vi packar och hämtar. Kontant betalning.
  • Folketshusvägen 2
    87350 VÄJA
    Visa vägbeskrivning
    0612-154...2
    Visa nummer
    (1
    Ådalens Åuktionsverk är inte ett auktionshus utan köper dödsbon och säljer för fast pris i butik, på större auktionshus eller direkt på nätet. Butiken ligger i Väjas gamla folkets hus, 800 kvm med antik, retro & loppis.
  • Nöbbelövsvägen 100
    22660 LUND
    Visa vägbeskrivning
    046-12 55...
    Visa nummer
    Stängt
    Björnssons Auktionskammare i Lund grundades 1992. Med omsorg och kvalité tar vi hand om hela samlingar och dödsbon samt enstaka föremål. Traditionella slagauktioner med budgivning i salen var tredje vecka. Kvalitetsauktioner vår och höst. Inlämning måndag-fredag kl. 14-17 med personlig service. Smycken och ur endast 10% i provision. Ombesörjer även tömning och städning. Välkomna!
  • Hjalmar petris väg 46
    35246 VÄXJÖ
    Visa vägbeskrivning
    0470-108...
    Visa nummer
    Stängt
    Våra auktioner ligger ute via auctionet.com. I snitt 12000 besökare per dygn vilket medför att du får bra betalt för dina föremål. Vi kan även hålla husauktioner direkt på plats om kunden önskar. Tveka inte att kontakta oss för mer information om våra tjänster.
  • Väderögatan 2
    21124 MALMÖ
    Visa vägbeskrivning
    040-49 75...
    Visa nummer
    (2
    Stängt
    Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ettetablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen till vår nya sida!
  • Alevägen 1
    29162 KRISTIANSTAD
    Visa vägbeskrivning
    044-12 87...
    Visa nummer
    Stängt
    Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ettetablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen till vår nya sida!
  • Sturegatan 24
    11436 STOCKHOLM
    Visa vägbeskrivning
    08-679 54...
    Visa nummer
    Vi är ett av världens ledande internationella auktionshus.Våra experter utför värdering och rådgivning. Sotheby’s håller kvalitetsauktioner i London, New York, Paris, Genève & Hong Kong inom konst, konsthantverk, design, smycken, böcker, grafik & bilar.
  • Nickelvägen 1
    37150 KARLSKRONA
    Visa vägbeskrivning
    0455-101...
    Visa nummer
    Stängt
    Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ettetablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen till vår nya sida!
auktionsföremål gav 452 företag
Static map