Vägbeskrivning

auktionsföremål

gav 492 företag
Karta
  • Häradsvägen 24
    78434 BORLÄNGE
    Visa vägbeskrivning
    0243-23 67...
    Visa nummer
    Stängt
    Företaget är idag Dalarnas ledande auktionhus med kombinerade traditionella klubbauktioner och onlineauktioner var tredje vecka. Våra auktioner erbjuder ett stort urval av antikviteter, modern design, allmoge, konst, smycken samt mycket annat. Ni finner oss i vår lokal på Häradsvägen 24 i centrala Borlänge. Där på plats kan ni få hjälp av våra värderingsmän med inlämning till försäljning, värdering och vägledning. Med fokus på Dalarna så utför vi hembesök och hämtningar i hela regionen och övriga Sverige. Vi åtar oss såväl försäljning av enstaka föremål så som hela bohag med totalentrepenad. På Gullmarsvägen 42 och på Essinge brogata 4 i Stockholm finner ni våra filialer för inlämning och utlämning.
  • Kungsportsavenyen 41
    41136 GÖTEBORG
    Visa vägbeskrivning
    031-16 12...
    Visa nummer
    Stängt
    Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
  • Dragarbrunnsgatan 73
    75320 UPPSALA
    Visa vägbeskrivning
    018-12 12...
    Visa nummer
    Stängt
    Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
  • Nässjögatan 6
    30248 HALMSTAD
    Visa vägbeskrivning
    035-15 69...
    Visa nummer
    (2
    Stängt
    Hallands Auktionsverk AB var tidigare en del i Crafoordsfären och hette då Crafoord Auktioner i Halmstad. Sedan oktober 2001 drivs verksamheten i egen regi av Martin Laurell, som även drog igång Halmstadkontoret i sin egenskap av chef för Crafoord Auktioner 1999. Martin Laurell Martin Laurell har, förutom konstvetenskap och historia, bl a studerat ekonomi vid Lunds Universitet och har även en lång och gedigen auktionsvana. Sedan mitten av 1980-talet har han bl a varit chef för Bukowskis i södra Sverige, driftsledare vid Ellekilde Auktionshus i Köpenhamn och chef för Crafoord Auktioner, såväl i Sverige som i Danmark. Den långa erfarenheten i auktionsbranschen i kombination med utnyttjande av modern internetteknik (med bl a bild på samtliga objekt) gör att kunderna kan vara säkra på att få en maximal exponering av sina föremål, vilket även avspeglar sig i goda försäljningspriser.
  • Nybrogatan 20
    11439 STOCKHOLM
    Visa vägbeskrivning
    08-611 12...
    Visa nummer
    Stängt
    Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
  • Östergatan 4
    21125 MALMÖ
    Visa vägbeskrivning
    Uppsala Auktionskammare grundades år 1731 och är därmed ett av världens äldsta auktionshus.Uppsala Auktionskammare är det enda auktionshuset i Norden som enbart bedriver kvalitetsauktioner. Vi fokuserar på kvalitet och försäljning av högklassig konst, antikviteter och design. Med ett gott internationellt renommé, rekordnoteringar, exklusiva samlingar och över 200 miljonnoteringar har vi kommit att bli ett av Nordens ledande auktionshus.
  • Storgatan 26C
    57131 NÄSSJÖ
    Visa vägbeskrivning
    0380-51 12...
    Visa nummer
    Stängt
    Auktion & Värderingshuset Units AB är ett företag som utför säkra värderingar. Vi gissar inte utan vet vad saker är värda. Vi håller också på med auktioner både på plats och på nätet. Våra starka områden är trä- och metallindustri, entreprenad, sågverk och lantbruk.
  • Nygatan 27
    70211 ÖREBRO
    Visa vägbeskrivning
    019-10 27...
    Visa nummer
    (1
    Stängt
    Dödsbon eller delar av hem köpes. Röjning och städning utföres. Vi packar och hämtar. Kontant betalning.
  • Vassunda PRÄSTGÅRDEN 26
    74191 KNIVSTA
    Visa vägbeskrivning
    070-712 66...
    Visa nummer
    Stängt
    Köper hela och delar av hem. Även enstaka föremål. Fri värdering i hemmet. Vi erbjuder helhetslösning inkl tömning av allt bohag och ev städning. Ring Niklas Helms.
  • Barrsätragatan 22
    55626 JÖNKÖPING
    Visa vägbeskrivning
    070-275 45...
    Visa nummer
    (1
    Stängt
    Vi är experter på auktioner! Kika in på vår hemsida för att se vilka auktioner som pågår just nu. Har ni föremål att avyttra kan ni kontakta oss för vägledning innan ni skänker eller kastar. Vi tar även hand om dödsbon för privatpersoner, begravningsbyråer, goda män och juristbyråer samt företag.
  • Nöbbelövsvägen 100
    22660 LUND
    Visa vägbeskrivning
    046-12 55...
    Visa nummer
    Stängt
    Björnssons Auktionskammare i Lund grundades 1992. Med omsorg och kvalité tar vi hand om hela samlingar och dödsbon samt enstaka föremål. Traditionella slagauktioner med budgivning i salen var tredje vecka. Kvalitetsauktioner vår och höst. Inlämning måndag-fredag kl. 14-17 med personlig service. Smycken och ur endast 10% i provision. Ombesörjer även tömning och städning. Välkomna!
  • Hjalmar petris väg 46
    35246 VÄXJÖ
    Visa vägbeskrivning
    0470-108...
    Visa nummer
    Stängt
    Våra auktioner ligger ute via auctionet.com. I snitt 12000 besökare per dygn vilket medför att du får bra betalt för dina föremål. Vi kan även hålla husauktioner direkt på plats om kunden önskar. Tveka inte att kontakta oss för mer information om våra tjänster.
  • Sturegatan 24
    11436 STOCKHOLM
    Visa vägbeskrivning
    08-679 54...
    Visa nummer
    Vi är ett av världens ledande internationella auktionshus.Våra experter utför värdering och rådgivning. Sotheby’s håller kvalitetsauktioner i London, New York, Paris, Genève & Hong Kong inom konst, konsthantverk, design, smycken, böcker, grafik & bilar.
  • Nickelvägen 1
    37150 KARLSKRONA
    Visa vägbeskrivning
    0455-101...
    Visa nummer
    Stängt
    Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett #nl#etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen till vår nya sida!
  • Väderögatan 2
    21124 MALMÖ
    Visa vägbeskrivning
    040-49 75...
    Visa nummer
    (2
    Stängt
    Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ett #nl#etablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen till vår nya sida!
  • Alevägen 1
    29162 KRISTIANSTAD
    Visa vägbeskrivning
    044-12 87...
    Visa nummer
    Stängt
    Internetauktioner varje dag, året runt! Sikö Auktioner är ettetablerat auktionshus med bas i Skåne som förmedlar auktioner för både privatpersoner och företag. Här kan du hitta föremål för såväl finrum som verkstad. Hjärtligt välkommen till vår nya sida!
  • Enoch Thulins Väg 13
    26153 LANDSKRONA
    Visa vägbeskrivning
    0418-599...
    Visa nummer
    Stängt
    Skånes Auktionsverk är ett av södra Sveriges ledande auktionshus med geografisk placering i hjärtat av Öresundsregionen, med 3,9 miljoner invånare. Sedan 1980-talet har företaget, tidigare känt som Anders Antik, förmedlat försäljning av konst, antikviteter och modern design till kunder över hela världen.
  • Gräv
    78530 GAGNEF
    Visa vägbeskrivning
    070-422 15...2
    Visa nummer
    Välkomna till Peter´s Auktioner i Gräv-Dalarna, Vi utför alla slags auktionsuppdrag och värderingar.
auktionsföremål gav 492 företag
Static map