Östersunds Auktionsverk
Vägbeskrivning

auktion porslin

gav 79 företag
Karta
  • Kungsportsavenyen 41
    41136 GÖTEBORG
    Visa vägbeskrivning
    031-16 12...
    Visa nummer
    Stängt
    Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
  • Dragarbrunnsgatan 73
    75320 UPPSALA
    Visa vägbeskrivning
    018-12 12...
    Visa nummer
    Öppet
    Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
  • Östergatan 4
    21125 MALMÖ
    Visa vägbeskrivning
    Uppsala Auktionskammare grundades år 1731 och är därmed ett av världens äldsta auktionshus.Uppsala Auktionskammare är det enda auktionshuset i Norden som enbart bedriver kvalitetsauktioner. Vi fokuserar på kvalitet och försäljning av högklassig konst, antikviteter och design. Med ett gott internationellt renommé, rekordnoteringar, exklusiva samlingar och över 200 miljonnoteringar har vi kommit att bli ett av Nordens ledande auktionshus.
  • Industrigatan 36
    58277 LINKÖPING
    Visa vägbeskrivning
    013-37 52...
    Visa nummer
    (4
    Öppet
    Auktionshuset Gomér & Andersson håller auktioner online. Vi hjälper dig att snabbt och enkelt sälja dina föremål, allt från ett föremål till hela hem eller dödsbon. Lämna in de föremål du vill sälja hos oss eller låt oss hämta dem åt dig. Föremålen värderas av våra kunniga värderare, antingen över disk i våra Auktionshus eller genom ett kostnadsfritt hembesök.
  • Nybrogatan 20
    11439 STOCKHOLM
    Visa vägbeskrivning
    08-611 12...
    Visa nummer
    Öppet
    Vi är ett av Nordens ledande auktionshus. Våra experter utför värdering och rådgivning. Företaget håller internationella kvalitetsauktioner två gånger/år och månadskvalitetsauktioner fyra gånger/år. De innehåller allt från konst glas, porslin, mattor, smycken, silver och möbler.
  • Vassunda PRÄSTGÅRDEN 26
    74191 KNIVSTA
    Visa vägbeskrivning
    070-712 66...
    Visa nummer
    Stängt
    Köper hela och delar av hem. Även enstaka föremål. Fri värdering i hemmet. Vi erbjuder helhetslösning inkl tömning av allt bohag och ev städning. Ring Niklas Helms.
  • Nöbbelövsvägen 100
    22660 LUND
    Visa vägbeskrivning
    046-12 55...
    Visa nummer
    Öppet
    Björnssons Auktionskammare i Lund grundades 1992. Med omsorg och kvalité tar vi hand om hela samlingar och dödsbon samt enstaka föremål. Traditionella slagauktioner med budgivning i salen var tredje vecka. Kvalitetsauktioner vår och höst. Inlämning måndag-fredag kl. 14-17 med personlig service. Smycken och ur endast 10% i provision. Ombesörjer även tömning och städning. Välkomna!
  • Folketshusvägen 2
    87350 VÄJA
    Visa vägbeskrivning
    0612-154...2
    Visa nummer
    (1
    Ådalens Åuktionsverk är inte ett auktionshus utan köper dödsbon och säljer för fast pris i butik, på större auktionshus eller direkt på nätet. Butiken ligger i Väjas gamla folkets hus, 800 kvm med antik, retro & loppis.
  • Jönköpingsvägen 1
    57697 VRIGSTAD
    Visa vägbeskrivning
    0382-510...
    Visa nummer
    Stängt
    Företaget sysslar med antikviteter, konst samt inredningar. Vi använder oss av professionella snickare, målare och tapetserare. Detta betyder att föremål vi erbjuder på marknaden är genomgångna och i god funktion.
  • Sveavägen 116
    11350 STOCKHOLM
    Visa vägbeskrivning
    08-673 48...
    Visa nummer
    Stängt
    På Metropol håller vi varje vecka auktioner med dekorativa föremål och bättre konst och antikviteter för de riktigt kräsna. Givetvis säljer vi även mindre exklusiva objekt, såsom prydnadsföremål, inredningsdetaljer, glas, silver och porslin m.m. Välkommen!
  • Kilbäcksgatan 25
    45130 UDDEVALLA
    Visa vägbeskrivning
    0522-384...
    Visa nummer
    (3
    Öppet
    Välkommen in och ta del av vårt omfattande utbud av antikviteter. Ca 2000 kvadratmeter fyllt med möbler, lampor, kuriosa m.m.
  • Storgatan 40
    51441 LIMMARED
    Visa vägbeskrivning
    070-531 18...
    Visa nummer
    Stängt
    Hos Antik & Antikvariat Tranan hittar du möbler från 1700-talet till 1900-talet och annan kuriosa. Vi säljer också glas, speciellt från Limmareds Glasbruk. Vi har även ett antikvariat med flera olika typer av böcker.
  • Oppsättarvägen 25
    81171 JÄRBO
    Visa vägbeskrivning
    073-062 30...2
    Visa nummer
    Öppet
    Vi har en ca 300 km2 stor butik. Här går många flera varv och det är vanligt att ett besök tar mer än en timme. Här hos oss skall du kunna komma in och titta eller handla, kanske få lite nya idéer. Vi bjuder alltid på kaffe o kaka. Vårt mål är att du som kund eller säljare alltid skall känna dig trygg och vara nöjd. Välkommen på ett besök!
  • Flyghamnslyckan 4
    42338 TORSLANDA
    Visa vägbeskrivning
    070-780 44...
    Visa nummer
    Vi hjälper dig att sälja till rätt pris på rätt ställe. Tar du kontakt med mig så är jag den enda person som du behöver anlita. Transporterar, röjer, städar, värderingar för dödsbo, skiften, försäljningar m.m. Kontakta oss gärna om du vill värdera enstaka föremål eller hela hem.
  • Skolgatan 2
    28231 TYRINGE
    Visa vägbeskrivning
    0451-173...
    Visa nummer
    I hjärtat av Tyringe, nära sport- och ishall, ligger vår kammare. Den drivs med kärlek och stort engagemang. Vi arrangerar bl.a. månadsauktioner där du kan finna efterlängtade klenoder, fynda, fika och umgås. Ibland håller vi även gårdsauktion.
auktion porslin gav 79 företag
Static map